Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzola: Mazzarri eshte shume mire. Belfodil? Nuk eshte nje fenomen

Mazzola: Mazzarri eshte shume mire. Belfodil? Nuk eshte nje fenomen
Ardis
  • On 28/06/2013, 15:16

Ne mikrofonin e CalcioMercato.it, Sandro Mazzola, ish legjenda e Interit, ka folur per Interin qe po rilind. Duke filluar qe nga Walter Mazzarri: «Mazzarri me pelqen shume, do ta merrja ne pankinen e Interit, kohe para se te behej zyrtarizimi. Ka temperament, i ka kapacitetet per te drejtuar nje ekip te madh. Eshte ideal per Interin».

Pak dyshues tregohet per shkembimin Antonio Cassano – Ishak Belfodil«Duhet qe te shikohet se cfare kerkon Cassano. Ne rast se pranon qe te luaje rolin e tij ne fushe part time (me kohe te pjesshme), ndoshta, mund te ishte akoma i vlefshem per skuadren. Belfodil? Po eshte nje sulmues i mire, me perspektive. Por nuk me duket fenomen. Mazzarri ka nevoje per perforcime mbi te gjitha ne mesfushe. Dhe, ne rast se nuk rekuperon Diego Militon ne kohe nga demtimi, do te linde nevoja per nje tjeter sulmues».

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.