Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,097 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzola ne lot: “Talljet ndaj tragjedise se Torino, nje TURP. Ai stadium duhet te mbyllet! “

Mazzola ne lot: “Talljet ndaj tragjedise se Torino, nje TURP. Ai stadium duhet te mbyllet! “
Erion Maksuti

Lot dhimbjeje, per nje plage qe kurre nuk do te sherohet. Ndoshta shume pak prej jush e dine por legjenda zikalter Sandro Mazzola, eshte djali i Valentino Mazzolas, nje tjeter legjende te futbollit, kapiten i ekipit te ashtuquajtur GRANDE TORINO i cili humbi jeten ne tragjedine ajrore Superga bashke me gjithe stafin e ekipit.

Ne nje emision ne Radio Kiss Kiss, gjate nje lidhjeje telefonike, Sandro Mazzola, u shpreh i revoltuar per ate qe ndodhi ne Giuventus Stadium fundjaven e kaluar me ato pankarta tallese te tifozeve ndaj tragjedise. Duke shperthyer ne lot, Mazzola tha:
“Ato pankarta, ajo gje qe ndodhi eshte nje turp per futbollin italian. Ai stadium duhet te mbyllet, per 1 vit, pergjithmone”

Ne foto: Sandro Mazzola dhe babai i tij, Valentino.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.