Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

509 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mbaye: “Femijet senegaleze me shohin si shembull, me Mazzarin jam duke mesuar shume”

Mbaye: “Femijet senegaleze me shohin si shembull, me Mazzarin jam duke mesuar shume”
Ardis
  • On 14/07/2013, 13:18

Ne mikrofonat e kanalit zikalter ka folur talenti i ri zikalter Ibrahima Mbaye, i cili sapo ka kaluar nje demtim te rende, dhe tashme eshte ne stervitjen e tij te dyte me skuadren e pare.

DESHIRA – Rifillon nje sezon i ri dhe te riut senegalez i kerkohet te shprehe se sa deshire ka per te rifilluar dhe te rikthehet ne dispozicion te ekipit te pare: “Shume, po shume deshire! Fatkeqesisht sezoni i kaluar  nuk mbaroi shume mire por kete vit jam shume i karikuar dhe shpresoj te bej sa me mire”.

STERVITJA – I kerkohet te thote disa fjale mbi kete lloj stervitje te akorduar nga Mazzarri: “Eshte pak e ashper po do tia dalim te rezistojme deri ne fund”.

PUSHIMET – I ri por tashme shembull per shume femije senegaleze nga vend i tij, kuptohet kur ai flet per pushimet: “Jam kthyer ne shtepi, ne Sebegal. Ishte shume e bukur, nuk kthehesha prej kater vitesh, nuk do te ndodhe me, kam deshire te kthehem me shpesh. Femijet ne Senegal me shikojne si shembull, kjo gje me emocionon dhe me shtyn te punoje me shume dhe te permisohem per me mire”.

MAZZARRI – Ne perfundim te intervistes nuk mund te mungoje edhe nje mendim personal mbi trajnerin dhe trajtimin qe rezervon per te rinjte: “Punon shume dhe vemendja e tij eshte tek te gjithe. Ndjehem mire, jam duke mesuar shume dhe duke vrapuar shume!”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags