Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,977 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mbrojtja: ja arma sekrete e Interit te Piolit. Ne 9 ndeshje ne kampionat…

Mbrojtja: ja arma sekrete e Interit te Piolit. Ne 9 ndeshje ne kampionat…
Inter Club Staff

Stefano Pioli, qe kur eshte ulur ne pankinen e Interit ka sjelle shume me shume ekuiliber dhe eshte nje statistike qe nuk mund te mos shikohet: vetem 3 gola te pesuar ne 9 ndeshjet e fundit te kampionatit dhe plot 6 “clean sheet”.

Mbrojtja eshte solide dhe kjo nuk ka dyshim, e pikerisht ky eshte nje nga faktoret kryesor te rilindjes zikalter. Nje statistike qe te habit, duke pare qe me De Boer, ne 11 ndeshje kampionati ishin pesuar 14 gola dhe shenuar 13. Nisjen Pioli nuk eshte se e pati shume te mire, duke pare qe ne tre ndeshjet e para te tij u pesuan plot 7 gola, por kjo ndodhi kur tekniku se kishte plotesisht idene se cfare potencialesh kishte ne skuader dhe nuk i kishte ende gati lojtaret nga ana psikologjike dhe taktike. Ju deshen disa jave, por tani eshte nje Inter me i sigurte dhe kete e kane vene re te gjithe dhe e tregojne qarte statistikat.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.