Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

246 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MD – Ja si Interi tentoi ti rrembente Atleticos mesfushorin Thomas por klauzola e beri gjithcka te pamundur

MD – Ja si Interi tentoi ti rrembente Atleticos mesfushorin Thomas por klauzola e beri gjithcka te pamundur
Inter Club Staff

Interi ka menduar seriozisht per Thomas Partey, lojtarin elektrik te lidhur me Atletico Madrid  me nje kontrate ne skadence te vitit 2023. 

Ne marreveshjen ndermjet paleve, ka nje klauzole 50 milione euro per te, nje assist perfekt ky per klubet qe do deshirojne lojtarin si puna e Interit.

Po zikalterit e kane cilesuar te larte per kete moment kete kontrate edhe pse ne janar i ishin afruar lojtarin ne menyre te vendosur.

Atletico Madrid nga ana e saj po tenton ti ofroje nje kontrate te re ganezit qe te zhduke kete klauzole qe i shqeteson jo pak.

Mbi lojtarin pervec Interit eshte edhe Manchester United dhe Arsenal. Interi nga ana e saj, eshte ne gjurmet e tij prej kohesh, por asnjehere nuk ka qene e bindur per te shpenzuar kete shume per lojtarin.

Prandaj ne janar klubi zikalter eshte terhequr ne momentin qe ka pare se Atletico nuk eshte terhequr nga kerkesa e saj per klauzolen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.