Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

132 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MD: Nga Handanovic tek Valdes, ja te rejat

MD: Nga Handanovic tek Valdes, ja te rejat
Xhorxh Gellci

Kryqezime merkatosh mes Barcelones dhe Milanos. Sic lexohet ne gazeten kryesore katalanase Mundo Deportivo, Barcelona nuk do te heqe dore nga kerkimi per nje portier duke nisur qe nga kjo vere, edhe pse Victor Valdes ka deklaruar se do te qendroje ne Camp Nou deri ne skadencen natyrale te kontrates se tij, te parashikuar per qershor 2014. Fjalet e numrit 1 spanjoll mund te jene nje strategji per te ulur cmimin e tij ose nje tentative per te pershendetur klubin qetesisht pas 1 viti me parameter zero. Nje hipoteze qe per momentin Barca do ta evitoje, per kete nuk e perjashton shitjen dhe eshte vendosur menjehere ne kerkim per nje zevendesues.

I kerkuari i pare qendron gjithmone Marc-Andre Ter Stegen, portieri i Monchengladbach per te cilin edhe Interi ka bere nje sondazh. Ndersa per Samir Handanovic ne Spanje nuk flitet me. Por jane dy emra qe lidhen me Interin dhe Barcen. Gjithsesi, hipoteza me e mundshme eshte qe Handanovic te ngelet me fanellen zikalter, nders Ter Stegen mund te shkoje ne Camp Nou qe kete vit. Por dihet, ne futboll kurre mos thuaj kurre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.