Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,858 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Me Balotellin perfitimin me te madh e ka bere Interi: Shifrat flasin qarte!

Me Balotellin perfitimin me te madh e ka bere Interi: Shifrat flasin qarte!
Inter Club Staff

Me Balotellin perfitimin me te madh ekonomikisht e ka bere Interi.

Shoqeria zikalter e ka blere nga Lumezzane ne 2006 per vetem 350 mije euro dhe me pas e ka shitur tek Manchester City per 30 milion euro plus 5 milione bonuse. Ne 2013 Milani e bleu nga City per 20 milione dhe po e shet tani per pikerisht 20 milione euro.

Duket qarte se kush eshte me i perfituari nga Balotelli ekonomikisht por edhe nga ana karakteriale…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.