Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,138 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Me ne fund Interi ne duart e Mancinit: tekniku zikalter sot per here te pare…

Me ne fund Interi ne duart e Mancinit: tekniku zikalter sot per here te pare…
Inter Club Staff

Turneu ne Shtetet e Bashkuara dhe Europiani ne France kane ngadalesuar – ne menyre te pashmangshme – programet e Roberto Mancinit qe me ne fund sot mund te takoje te gjithe skuadren e plote per here te pare kete sezon.

Pas dy ditesh e gjysem liri dhe pushim per lojtaret, sot do te kete nje grumbullim dhe stervitje te lehte per te gjithe perpara nisjes me charter per ne Oslo, ku neser ne oren 17:00 do te luhet Inter-Tottenham.

Kjo ndeshje do te sjelle ne arkat e klubit zikalter 200 mije euro, nje shume jo e vogel per nje miqesore qe ndihmon edhe ne pergatitjen e skuadres. Ne kete vere grumbullimi parasezonal ne Brunico nuk ka pasur nje impakt te mirefillte nga mungesat e shumta te lojtareve dhe nga turi amerikan. Keto 20 dite do te jene thelbesore per Mancinin dhe skuadren.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.