Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

3,306 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Me ne fund: tashme eshte nje hap larg rinovimi i Skriniar! Ja si do e blindoje Interit sllovakun…

Me ne fund: tashme eshte nje hap larg rinovimi i Skriniar! Ja si do e blindoje Interit sllovakun…
Inter Club Staff

Duket se Gazzetta dello Sport ka konfirmuar sot zerat e diteve te fundit qe e kane pare si te afert nje rinovim te Milan Skriniar. 

“Nje takim i Piero Ausilios me agjentin e sllovakut Karol Csonto ka afruar shume palet dhe duket se jemi shume afer firmes.”

“Interi ka rritur oferten e saj prej 2,5 milione eurosh qe ishte bere ne shtator ne 3 milione euro plus bonuse, pak a shume sa dyfishi i rroges aktuale prej 1 milione e shtateqind mije qe ai merr ne sezon.”

“Nje levizje e vendosur qe mbrojtesi sllovak e ka vleresuar shume e madje duke shtyre me force mediat vendase qe e shikonin si te larguar drejt United.”

“Ai do te firmose keshtu nje rinovim qe do e blindoje tek Interi: nese nje lojtar i madh do te largohet nga Interi, ky rinovim te ben te mendosh se ai nuk eshte Skriniar. Ky eshte mesazhi qe dergon Interi.”

Keshtu, mbrojtja sezonin e ardhshem do te formohet nga Skriniar, De Vrij dhe me shume mundesi edhe Diego Godin qe do te marre vendin e Joao Miranda qe do te largohet ne vere (jo tani). Pa harruar edhe tratativat e avancuara per Andersen te Sampdorias.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.