Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

588 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Me ne fund vjen ora e Lautaro Martinez: e vendosur data e vizitave mjekesore! Do te vije ne Itali…

Me ne fund vjen ora e Lautaro Martinez: e vendosur data e vizitave mjekesore! Do te vije ne Itali…
Inter Club Staff

Me ne fund nje lajm i mire per tifozet zikalter.

“Lautaro Martinez do te transferohet tek Interi ne qershor, nuk ka asnje shans qe ai te qendroje tek Racing deri ne dhjetor (muaj kur mbyllet kampionati argjentinas). Pagesa e pare e 38 milione dollareve qe do te paguaje Interi do te behet ne qershor, pjesa tjeter ne qershor 2019.”

Kete gje e ka thene ne profilin e tij Twitter, gazetari i njohur i gazetes argjentinase Ole, Nicolas Montala, i cili me pas – duke cituar disa burime nga klubi zikalter – ka zbuluar edhe dicka tjeter per sa i perket marreveshjes se Interit me Racing dhe keshtu ka zbuluar se kur do te jene vizitat mjekesore te talentit argjentinas, hapi i pare ky i berjes zyrtar te kesaj marreveshje.

“Ne dy javet e ardheshme Lautaro Martinez do te shkoje ne Itali, Milano, per te bere checkup-in mjekesor me Interin” ka shtuar Montala.

‘El Toro’ i Bahia Blanca eshte shprehur per sa i perket kesaj teme (Mund te ndodhe qe e enjtja te jete ndeshja ime e fundit ne Coppa Libertadores. Do te bej zgjedhjen me te mire per mua.”

Nje tjeter sinjal ky qe tregon se Lautaro do te jete ne Itali shume shpejt.

Nderkohe keto jane postimet ne Twitter i Montales:

Postimi i dyte:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.