Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

573 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Medel: “Cfare ndeshje, goli i shpejte deciziv. Nuk do te jem ne Europa League sepse…”

Medel: “Cfare ndeshje, goli i shpejte deciziv. Nuk do te jem ne Europa League sepse…”
Inter Club Staff

Gary Medel, ne fundin e ndeshjes kunder Sassuolos ka ndaluar ne zonen e intervistave ne San Siro per te komentuar fitoren 7-0.

Ja fjalet e tij: “Kemi bere nje ndeshje te madhe dhe kemi fituar tre pike shume te rendesishme per ne. Kemi mbajtur shume mire topin gjate 90 minutave dhe kemi luajtur mire ne mesfushe, kemi dale me shpejtesi ne sulme dhe kemi mbrojtur po aq mire. Kjo ka qene shume e rendesishme. Tani vjen Europa League, a do te luaj? Jo sepse duhet te shlyej nje ndeshje pezullim qe me ka mbetur dhe keshtu nuk do te jem.”

Medel ka mare nje karton te kuq ne ndeshjen e tij te fundit ne Europe me Sevillian kunder Hanoverit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.