Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

656 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Medel, dite vendimtare: tani jane tre faktore qe e cojne ate tek Inter…

Medel, dite vendimtare: tani jane tre faktore qe e cojne ate tek Inter…
Bujar Berishaj

Ja ku jemi. Gary Medel, me shume gjasa, do te dije sot nese ardhja e tij ne Inter mund te konsiderohet e kryer apo duhet pritur ende.

Dite kampi ajo qe vjen, sepse ne Uells do te kete nje takim ndermjet agjentit te lojtarit, Fernando Felicevich dhe udheheqesit e Cardiff. Ne takimin e sotem do te kuptohet vullneti i klubit uellsian qe te permbush kerkesat e kilienit ashtu edhe te Inter.

TRE FAKTORE PER INTER – “Pitbulli i Pudahuel do qe te vishet zikalter dhe ka nje akord paraprak per kontraten, por Cardiff per kartonin e tij kerkon 9-10 milione, duke pranuar formulen e propozuar nga Inter, huazim te drejte blerje te obliguar, por per 7 milione. Ne kete kontekst, duhet te merren parasysh disa faktore. Vullneti i lojtarit, shpesh decisive per te shtrenguar doren me ate qe zoteron kartonin e lojtarit; pastaj renia nga Premier League ne Championship e klubit uellsian, nevoja per cash; se fundi miqesia me Erick Thohir me patronin e Cardiff, Vincent Tan.” thekson Gazzetta dello Sport.

OK, CMIMI ESHTE I DREJTE – Eshte e panevojshme te thuhet qe optimizmi per suksesin e marreveshjes eshte i madh dhe se nuk ka nyje te vecanta pervec hendekut mes kerkeses dhe ofertes. Nje ndjenje gjenerale, ne fakt, eshte ajo qe ne fund Cardiff do e shes kilienin per nje oferte prej 7.5 milione. Dhe keshtu duke filluar nga java e ardhshme Walter Mazzarri mund te mbeshtetet nje nje perforcim te kerkuar dhe te pelqyer.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags