Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

763 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Medel, gjykata sportive konfirmon denimin me 3 ndeshje dhe Interi e gjobit…

Medel, gjykata sportive konfirmon denimin me 3 ndeshje dhe Interi e gjobit…
Inter Club Staff

Sic parashikohej, Gjykata Sportive Italiane e Apelit ka konfirmuar tre ndeshje pezullim per Medel, denim i cili u dha nga gjykatesi sportiv pas goditjes qe Kiliani i beri Kurtic ne ndeshjen Atalanta-Inter te dielen.

Jurisprudenca e ceshtjes, nuk linte marzhe te medha shprese sepse nje goditje e tille parashikohet qarte se sa denohet. Por klubi ka dashur ti tregoje Medel afrimitet duke apeluar vendimin. Asgje per te bere, denimi o konfirmua. Medel keshtu do te mungoje ndaj Torinos, Sampdorias dhe Crotones dhe do te rikthehet prezent pas pauzes se kombetareve ne Derbyn e 20 nentorit. Pavarsisht mbeshtetjes se klubit ndaj lojtarit, ai do te gjobitet nga Interi per gjestin e shemtuar qe beri ne fushe.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.