Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

529 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Medel: “Jam mire tek Inter, me duan te gjithe. Te pakten arritem Europa League”.

  • On 20/05/2016, 16:56

Ne nje Interviste per Radio Tiempo, protagonisti i Copa America ku Kili duhet te mbroje titullin e kampionit, Gary Medel, mohon zerat per nje lamtumire te mundshme nga Interi kete merkato.

Il Pitbull ka hedhur poshte zerat dhe ka folur rreth qellimeve te tij: “Une kam nje kontrate me Interin deri ne 2019-ten, dua te qendroj tek zikaltrit. Ne Milano me duan te gjithe, tifozet, stafi teknik dhe drejtuesit. Jam shume i lumtur atje”.

Medel ka bere dhe nje bilanc te ketij sezoni me zikaltrit: “Kemi zhvilluar nje kampionat te mire, sigurishte jo aq mire sepse deshironim te fitonim titullin ose te kualifikoheshim ne Champions League, te pakten arritem Europa League”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.