Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,005 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Medel ndalon te gjithe, deshiron vetem Interin. Sherben ET per te mbyllur? Per sulmin favorite Osvaldo, por me largimin e Guaros…

Medel ndalon te gjithe, deshiron vetem Interin. Sherben ET per te mbyllur? Per sulmin favorite Osvaldo, por me largimin e Guaros…
Bujar Berishaj

Inter mendon per merkaton nga SHBA, ku Ausilio ka diskutuar me Thohir edhe per planet e shitjeve, qellimet dhe Medel. Ne Sky eksperti i merkatos Luca Marchetti shpjegon per pistat me te nxehta ne shtepine zikalter.

MEDEL – Per Medel, Interi eshte i vendosur ne pozicionet e tij. Cardiff ka akordin ekonomik me zikalterit, por jo per modalitetin e pageses, mund te sherbej edhe nje nderhyrje e drejtperdrejt e presidenteve qe njihen (ka nje raport miqesie me Thohir dhe Vincent Tan). Ka skuadra qe e kane kerkuar kete jave, si Hamburg, Galatasaray dhe Valencia, por ai ka ndalur cdo gje per nje akord te ngurte qe ka me Inter. Ai deshiron vetem zikalterit.

SULMUESI – Per sulmuesin ka pasur nje takim te madh ne Washington, do te pritet shitja e Guarin per te marr nje nga objektivat e inspektuar keto muaj (Bacca, Lamela, Firmino ose Hernandez). Perndryshe do te hidhet ne planin B, low cost, si Pablo Daniel Osvaldo. Mund te jete nje operacion ne huazim, i aprovuar edhe nga Juve ne janar, duke pare raportet e mbyllura me Saints, te cilet e kane lene jashte ekipit. Ende nuk eshte mbyllur me ish-lojtarin e Romes sepse po pritet e ardhmja e Guarin. Me veshtiresite ne dalje Osvaldo per momentin eshte favoriti, qe i pelqen shuma Ausilios dhe Mazzarrit. Per Baccan e Sevillas nuk eshte e thene se nuk mund te perfshihet edhe Kuzmanovic  ne tratative per te ulur kerkesen e spanjolleve, ai paraqet nje profil me te shkathet ne krahasim me te tjeret.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.