Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,103 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mediaset – Kundersulm i Inter per Darmian! Hakmarrje ndaj Juventus per…

Mediaset – Kundersulm i Inter per Darmian! Hakmarrje ndaj Juventus per…
Ardis
  • On 21/01/2019, 20:28

Edhe Inter per Matteo Darmian. Ne kete menyre paraqet lajmin sot Sport Mediaset, sipas se ciles zikaltrit duan te rrembejne mbrojtesin e krahut te Manchester United bardhezinjve.

“Nje kundersulm absolutisht surprizues, qe ka ardhur mbas ofertes se bardhezinjve te dielen. Fabio Paratici ka rene dakord me Machester United nje huazim me 3 milione € me te drejte blerjeje ne 8 milione €”.

“Por tashme Inter eshte e gatshme te garantoje te njejtat kushte me nje rroge me te larte ndaj Darmian. Sot mbrojtesi i krahut paguhet rreth 3.2 milione € ne sezon, tek Juventusi do te merrte 3.5, Interi do ti ofronte 3.8 milione €”.

MUNGESA E BLERJES SE VRSALJKO-S. “Levizja e Ausilio-s dhe Marotta-s ka nje domethenie si teknike ashtu edhe politike. Persa i perket domethenies teknike nje mos pagese te kartonit te Vrsaljko-s, i cili nuk ka dhene ate qe pritej”.

“Blerja e kartonit te Vrsaljko-s do te kushtonte 17.5 milione € mbasi eshte paguar huazimi me 6.5 milione €. Shume para per nje lojtar qe nuk i dihet perfundimi, operacioni Darmian ne total do te kushtonte me pak”.

“Domethenia politike perkundrazi i perket aktivitetit aktual ne brendesi te merkatos qe klubi zikalter kerkon qe te afirmohet. Dhe motivi qe ka shkaktuar kete levizje i perket sondzhit te kryer nga Juventus per Luka Modric, prej kohesh objektiv zikalter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.