Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,008 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mediaset Premium – Brozovic, cmimi eshte i fiksuar. Me parate e tij synohet Candreva

Mediaset Premium – Brozovic, cmimi eshte i fiksuar. Me parate e tij synohet Candreva
Bujar Berishaj

Marcelo Brozovic eshte nje nga lojtaret qe mund te largohet nga Interi kete vere dhe Antonio Candreva eshte nje nga lojtaret qe eshte lidhur vazhdimisht me nje kalim te Interi. Pra mund te jete pikerisht kroati “vegla” me te cilen do te arrihet te italiani. Keshtu ne studiot e Premium Calcio kane folur per merkaton zikalter:

“Oferta zyrtare nuk ka akoma, por per Brozovic ka pasur interesime te ndryshme: Interi i ka caktuar cmimin dhe do e shes vetem per nje shifer qe sillet rreth 30-35 mln euro. Atletico Madrid eshte ne avantazh ne krahasim me Romen, qe sic ka thene Thohir, nuk deshiron te perforcoj nje kundershtar direkt”.

Pastaj flitet edhe per sulmuesin italian te Lazios, qe mund te blihet me parate e mesfushorit zikalter: “Me parate nga shitja e kroatit Inteir mund te shkoj pas Candrevas per te cilin Lotito kerkon 25 milione euro. Edhe klubi i Cerezos eshte i interesuar per lojtarin lazial mirepo jane duke shkuar pas Nicolas Gaitan te Benficas”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.