Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,299 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mediaset – Thohir i zemeruar, Mazzarri i rrezikuar. Tani kalendari behet me i veshtire…

Mediaset – Thohir i zemeruar, Mazzarri i rrezikuar. Tani kalendari behet me i veshtire…
Ardi Deda

Sipas Sportmediaset, pankina e Walter Mazzarri nuk eshte dhe aq e sigurte. Konfirmimi per sezonin e ardhshem eshte perseri ne dyshim: “Skuadra po reziston ne vendin e peste, eshte e vertete. Por per sa? Kjo eshte pyetja. Fiorentina e cila pas ketyre tre ndeshjeve ku duhet te ishin marre 9 pike te plota duhet te ishte lene pas ne renditje por ajo vazhdon te mbetet perpara ne vendin e katert. Mbrapa vazhdon te mbetet Parma (qe kujtojme qe ka nje ndeshje me pak per te zhvilluar dhe hipotetikisht mund te kaloje nje pike siper zikalterve), shtyn perpara Atalanta, beson Lazio, madje dhe Verona, Torino dhe Milan kane shpresa. Gjithcka e hapur, duke pare dhe kalendarin ne vazhdim qe vjen e behet gjthmone e me i veshtire. Pas ndeshjes me Bologna te shtunen e ardhshme, per zikaltrit do te vijne dy transferta me Sampdorian dhe Parmen dhe pas tyre ndeshjet me Napolin dhe Milanin. Pra, 360 minuta ku eshte ne loje e ardhmja per sa i perket kupave te europes per skuadren. Por jo vetem: me Thohir te zemeruar, e nesermja per te gjithe eshte e varur ne nej fije te holle”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.