Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mediaset zbulon: “Gjithcka e vertete, Inter ka filluar negociatat me Lazion per nje lojtar: Tare nuk…”

Mediaset zbulon: “Gjithcka e vertete, Inter ka filluar negociatat me Lazion per nje lojtar: Tare nuk…”
Inter Club Staff

Me sa duket ka te reja te rendesishme per sa i perket zevendesit te Romelu Lukaku tek Interi dhe merkatos.

Per kete ka folur diten e sotme Sport Mediaset e cila flet me siguri per nje emer qe aktualisht luan ne Serie A.

“Ka te reja per sa i perket Felipe Caicedo, lojtar qe pelqehet dhe kerkohet direkt nga Simone Inzaghi por edhe nga drejtuesit zikalter.”

“Lojtari ka qene ne urdherat e Inzaghit ne sezonet e kaluara te Lazio dhe tani me largimin e tij, eshte nxjere ne merkato nga Lazio.”

“Per kete ka ndikuar edhe kontrata e tij ne skadence ne fund te sezonit, por edhe ardhja e Sarrit ne krye te Lazios.”

“Ne kete moment, per shitjen e tij, Tare nuk pranon me pak se 8 milone euro ndersa Interi nuk ka ndermend te paguaje me shume se 2,5 milione euro.”

“Nga klubi zikalter bejne me dije se per te mund te arrijne ne maksimumi 3 milione euro dhe kete gje ja kane bere me dije edhe klubit te Lazios.”

“Sulmuesi aktualisht eshte ne Dubai me pushime por do te ishte shume i lumtur te transferohej tek Interi.”

“Ai shpreson se tratativa mund te ece shpejt dhe te mbyllet ne menyre pozitive”, nenvizon Mediaset e cila flet me siguri per emrin e tij si objektiv kryesor per Interin ne rolin e zevendesit te Lukakut.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.