Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

126 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Mendoj se e gjitha kjo historia e rifillimi te Serie A eshte e peshtire. Nuk shoh asnje kusht per ta bere kete.”

“Mendoj se e gjitha kjo historia e rifillimi te Serie A eshte e peshtire. Nuk shoh asnje kusht per ta bere kete.”
Inter Club Staff

Zerat e atyre qe nuk duan qe Serie A te rifilloje ne kete situate te pandemise boterore duket se po shtohen dita-dites.

Tashme nuk jane vetem disa klube ne Serie A qe jane kunder por ka edhe personalitete te rendesishme te botes se futbollit.

Nje prej tyre eshte edhe tekniku shume i njohur, Zdenek Zeman, qe ne te kaluaren ka drejtuar klube te rendesishme ne Serie A.

Ai ka folur per radio Kiss Kiss ne Itali dhe ka dhene opinionin e tij ne lidhje me rifillimin e futbollit normalisht dhe te Serie A.

“Une mendoj se e gjitha kjo historia e rifillimi te Serie A eshte e peshtire. Nuk shoh asnje kusht per ta bere kete.”

“Mendoj se sot per sot, nuk kemi kushtet me te vogla per te luajtur futboll. Mbetem shume pesimisit per gjithe kete situate.”

“Ky virus ka bere shume deme dhe do te vazhdoje te beje akoma shume te tjere. Ketu flasim per shendetin e njerezve qe eshte shume me e rendesishme se oarate.”

“Per mua ky kampionat duhet te marre fund sot dhe te mos i jepet askujt. Nuk e mbyllim dot kete kampionat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.