Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

224 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mercato, Ausilio ne Rome per Bernard.

Mercato, Ausilio ne Rome per Bernard.
Andi Keci

Sonte ne mbremje ne Olimpico, Roma ndeshet me Shakhtar ne kuader te Uefa Champions League, i pranishem ne stadium do te jete dhe Piero Ausilio per te vezhguar disa lojtare te ndryshem apo dhe per tu takuar me disa drejtues dhe agjente.

“Te pranishem ne stadium do te jene dhe Ferrero dhe Romei sic dihet raportet midis Inter dhe Sampdoria kane qene gjithmone te forta. Veren e kaluar dy klubet kane shkembyer Caprarin me Skriniar, dhe muajt e fundit eshte folur dhe per nje trative per Torreira qe ndiqet dhe nga Napoli. Lojtare te tjere nga Sampdoria qe po luajne mire dhe mund ti interesojne drejtuesve zikalter jane Praet dhe Linetty.”

Ausilio sonte do te kete mundesine te shikoje nga afer dhe Bernard, lojtari i krahut te majte i Shakhtar i cili ka nje kontrate me klubin e tij qe skadon ne qershor. Braziliani eshte nje mundesi e mire por jo dhe aq e lehte pasi ka dhe disa komisione te larta. Ndryshe eshte situata sa i perket De Vrij dhe Asamoah, me te dy lojtaret drejtuesit ziklater kane levizur mire.

Drejtori sportiv i Interit te dielen nuk pranoi asgje sa i perket Asamoah dhe De Vrij por thuhet se vizitat mjekesore jane ato qe i ndajne dy lojtaret nga Inter. Klubi zikalter thuhet gjithashtu se ka siguruar dhe sherbimet e sulmuesit te ri argjentinas Lautaro Martinez, i cili dje u ftua dhe nga kombetarja Argjentinase per ndeshjet miqesore. Lautaro thuhet se do te udhetoje drejt Milanos ne muajin Prill per te kryer vizitat mjekesore dhe per te hedhur firmen e tij ne kontrate ndersa zyrtarizimi mund te behet ne korrik.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.