Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

348 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, agjenti i Dembele se shpejti ne Itali: do te vleresoj ofertat per lojtarin dhe…

Merkato, agjenti i Dembele se shpejti ne Itali: do te vleresoj ofertat per lojtarin dhe…
Bujar Berishaj

Te rejat e fundit te merkatos arrijne nga Gianluca Di Marzio dhe sajti i tij.

Sipas ekspertit italian, agjenti i Dembele do te arrij se shpejti ne Itali me qellimin qe te vleresoj ofertat per klientin e tij nga ana e klubeve te Serie A.

Interi eshte duke menduar seriozisht per mesfushorin por ne gare jane edhe dy klube italiane: Juventus dhe Napoli.

Ne kete moment, ndjesia eshte qe agjenti i lojtarit deshiron te kapitalizoj ne maksimum duke pare edhe situaten kontratuale te lojtarit (kontrata e Dembele me Tottenham skadon ne qershorin e 2019).

Ne mesin e ekipeve italiane Interi dhe Juventusi jane skuadrat me te interesuara per mesfushorin ne krahasim ne Napolin

Por nuk eshte per t’u harruar fakti se per te ka interesim edhe nga Kina dhe Tottenham mund ta shes ate per ndonje oferte terheqese nga kontinenti aziatik.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.