Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

651 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, cfare surprize nga bookies: “Interi eshte favorite per Milinkovic-Savic: ja koeficenti i transferimit te tij ne Milano.”

Merkato, cfare surprize nga bookies: “Interi eshte favorite per Milinkovic-Savic: ja koeficenti i transferimit te tij ne Milano.”
Inter Club Staff

Me sa duket eshte nje gare me tre skuadra ajo per te perfituar sherbimet e Sergei Milikovic-Savic.

Ky eshte skenari i nxjere sot nga analistet e SNAI per sa i perket mesfushorit te Lazios, qe pritet te jete nje nga emrat me te nxehte ne merkato kete vere.

Ne radhe te pare, skuadra me favorite per te fituar sherbimet e tij eshte Paris Saint Germain i sheikeve.

Kjo sepse Leonardo eshte nje fans i vjeter i serbit dhe prej kohesh po shikon ne futbollin italian per te fituar sherbimet e tij.

Por ne ditet e fundit eshte kthyer fuqishem edhe emri i Interit, sepse te gjithe e dine interesin qe ka Marotta per lojtarin, por edhe fuqia ekonomike qe kane treguar zikalterit per Hakimi ka ndikuar jo pak.

Keshtu, Interi ka te njejten koeficent me Paris Saint Germain: vetem 5.00. Nje koeficent shume i ulet ky.

Nderkohe, ne nje pozicion me te larget eshte Juventusi, me nje koeficent prej 8,00, ndersa skuadrat e tjera jane akoma me larg.

Me koeficentin 12 eshte Reali i Madridit, me nga 15 Manchester United dhe City, Barcelona. Liverpool dhe Bayern.

Por Lotito nderkohe nga ana e tij vazhdon te kerkoje plot 100 milione euro per serbin, shifer kjo e konsideruar si jo e sakte nga specialistet.

Nderkohe, lojtari ka nje kontrate me Lazion qe shkon deri ne vitin 2024.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.