Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

339 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Chievo flet me Interin per Puscas dhe pelqehet Emmers. Sassuolo sot…

Merkato, Chievo flet me Interin per Puscas dhe pelqehet Emmers. Sassuolo sot…
Bujar Berishaj

Piero Ausilio gjate ketyre diteve do te kerkoj qe te shes disa nga lojtaret e rinje qe jane ne pronesine e klubit.

Ne mesin e shume te rinjeve nga te cilet Interi synon te mbledh shumen e nevojshme per plusvalencat e kerkuara nga UEFA eshte edhe George Puscas.

Sulmuesi rumun vjen nga nje pjese e dyte e mire e sezonit te Novara, ku golat e tij megjithate nuk kane mjaftuar per te evituar renien ne Serie C.

Klubi zikalter synon te arketoj te pakten 4 milione euro dhe tani, pervec Bolognas e Cagliarit, sipas Sky Sport regjistrohet edhe interesimi i Chievos qe eshte duke folur me klubin zikalter.

Chievo ne anen tjeter sipas raportimeve te tuttomercatoweb eshte e interesuar edhe per mesfushorin e ri zikalter Xian Emmers dhe sot ka derguar edhe vezhgues ne ndeshjen kunder Juventus.

Por jo vetem, per mesfushorin belg te Interit eshte e interesuar edhe Sassuolo qe ashtu si Chievo sot ka derguar vezhgues per te pare nga afer paraqitjen e Emmers.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.