Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

699 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Eder ne Kine mund te zhbllokoj dy operacione: detajet. Icardi, pas 15 korrikut…

Merkato, Eder ne Kine mund te zhbllokoj dy operacione: detajet. Icardi, pas 15 korrikut…
Bujar Berishaj

Inter tashme ka definuar operacionin Eder duke e shitur ate Jingsu.

Lojtari ka pranuar oferten e klubit tjeter ne pronesi te Suning dhe ne arkat zikalter do te derdhen 6 milione euro per italo-brazilianin.

Keto para, sic raporton Alfredo Pedulla, Interi mund t’i perdore per te gjetur nje marreveshje me Atletico Madrid per kroatin Sime Vrsaljko ose me Bordeaux per Malcom, atehere kur te gjendet formula e duhur.

Ne anen tjeter, pas 14 korrikut mund te behet e nxehte pista Dembele sepse merkato kineze mbyllet brenda dy ditesh, me lojtarin qe eshte i joshur nga ndonje propozim eventual nga atje.

Por jo vetem shitje e blerje, ne shtepine e Interit priten edhe rinovime. Sic eshte rasti i kapitenit Mauro Icardi me klauzolen e tij qe eshte gati per te skaduar dhe nuk ka ndonje oferte konkrete per te.

Pas 15 korrikut klubi zikalter do te kerkoj qe te rinovoj me sulmuesin duke i modifikuar rrogen. Dhe nese dikush deshiron te paguaj klauzolen e lojtarit atehere duhet te perballet me vullnetin e lojtarit qe tashme eshte i njohur dhe ka ngjyrat zikalter.

Keto jane te rejat e fundit nga merkato qe vijne nga Alfredo Pedulla, gazetar dhe ekspert i merkatos te Sport Italia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.