Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,142 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, eshte Chiesa njeriu i endrrave te Spallettit: Interi eshte gati per nje sakrifice te dyfishte!

Merkato, eshte Chiesa njeriu i endrrave te Spallettit: Interi eshte gati per nje sakrifice te dyfishte!
Inter Club Staff

Juve e beri nje goditje te madhe duke blere Cristiano Ronaldon dhe duket se eshte kthyer ne pretendenten kryesore per kampionatin. Por Interi, Roma dhe Napoli jane gati gjithashtu per ndonje goditje te madhe merkatoje. 

Tre rivalet dhe Juventusi jane gati te sfidohen me njera-tjetren per te arritur tek Federico Chiesa. Ai nuk krahasohet me Cristiano Ronaldon, por i riu talent i Fiorentines do te bente shume me kompetitive skuadren ku do te transferohej.

Nuk do te jete e thjeshte natyrisht te blihet nga Fiorentina: kerkesa eshte prej 70 milione eurosh.

Shkrimii La Reppublica me pas vazhdon duke hyre me ne detaje per merkaton e Interit:

“Nje projekt te qarte mbi Federico Chiesa Interi e ka ne mendje. Spalletti po enderron nje tredhembesh me ate, Nainggolan dhe Perisic pas shpines se Icardit.”

“Do te ishte nje sulm perfekt, i kompletuar. Blerja e Politanos nga Sassuolos do te i shte nje plus sepse do te ishte ai njeriu i gatshem per cdo situate.”

“Por qe te arrihet tek Chiesa do te duhej te shitej Antonio Candreva por edhe vete Ivan Perisic duke pare qe Manchester United eshte gati te ofroje edhe me shume se 50 milione euro per nje nga protagonistet e Boterorit.”

“Mourinho kishte provuar ta transferonte ne Premier League qe vitin e kaluar ate, por Interi nuk pranoi asnje nga ofertat e United veren e kaluar. Gjithesesi me sa duket, United eshte kthyer perseri ne gare per te.”

“Plani ne kete moment eshte ky: Interi deshiron ti kunderpergjigjet Juves me nje super talent si Chiesa, edhe pse e di shume mire qe te bindet Fiorentina ta shese do te ishte shume e veshtire dhe nuk eshte thjesht ceshtje parash.”

“Spalletti ja ka shpjeguar Suning qe i ka blere edhe Nainggolan, se Chiesa eshte njeriu i endrrave per te, ai per te cilin ja vlen te besh edhe sakrifica.”

“Natyrisht duhet pare se sa para do te grumbullohen nga shitjet: rregullat e Fair Play Financiar Interi duhet te vazhdoje ti ndjeke dhe jane shume te qarta”, e mbyll shkrimin e saj e perditshmja italiane La Repubblica.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.