Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,047 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Borussia Dortmund ne sulm per Dalbert: ata duan ta blejne brazilianin sepse…

E FUNDIT – Borussia Dortmund ne sulm per Dalbert: ata duan ta blejne brazilianin sepse…
Inter Club Staff

Piero Ausilio ka qene shume i qarte: nga tani deri me 30 qershor Interi duhet te shese sepse UEFA e ka kerkuar kete gje qe Interi te arrije tek plusvalencat e kerkuara. 

Por eshte shume e veshtire te behet plusvalence me brazilianin Dalbert edhe pse per te eshte hedhur ne sulm nje skuader gjermane.

Edhe pse ai ka zhvilluar nje sezon teper zhgenjyes ne Milano me Interin, duket se ne oret e fundit Borussia Dortmund ka nisur nje interesim serioz per te.

Per ta marre ne Milano, Interi beri nje tratative teper te gjate dhe te veshtire me Nice, por Dalbert ne sezonin e tij te pare ne Itali ka luajtur vetem 16 ndeshje dhe ne shume prej tyre vetem ne minutat e fundit te ndeshjeve eshte aktivizuar.

Edhe pse merkato sapo eshte hapur, ende nuk dihet me siguri nese ai do te largoeht ose jo.

Sic e thame edhe me lart dhe ashtu si ka treguar Gianluca Di Marzio ne sajtin e tij zyrtar, per Dalbert eshte hedhur ne sulm Borussia Dortmund.

Klubi gjerman ka filluar kontaktet e para me Interin, dhe flitet se kjo ka ndodhur sepse ata kane marre si tranjer, ish-tranjerin e Dalbert tek Nice ku ai ka qene nje titullar fiks vitin e kaluar dhe pikerisht per kete fakt deshirojne ta blejne lojtarin per ta vene ne dispozicion te ish-tranjerit te tij qe e pelqen shume.

Interesi eshte shume i larte, por tani pritet te kuptohet nese do te kete dicka me konkrete ne te ardhmen per brazilianin.

Interi do te ishte dakort me shitjen e tij, por ka vetem nje kerkese: te mos dale ne humbje dhe oferta e Borussia Dortmund nuk duhet te jete me e ulet se vlera ne bilanc e lojtarit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.