Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

797 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marca – Cancelo jashte Boterorit eshte nje goditje e rende per Valencian sepse…

Marca – Cancelo jashte Boterorit eshte nje goditje e rende per Valencian sepse…
Bujar Berishaj

Ne diten e djeshme trajneri i Portugalise, Fernando Santons, ka bere publike listen me 23 lojtare qe do te jene pjese e Boterorit te Rusise.

Jane te shumte lojtaret qe kane mbetur jashte por jane dy mungesat qe kane bere te diskutohet shume.

Behet fjale per Joao Cancelo te Interit dhe Luis Nani te Lazios.

Sic thekson Marca kjo eshte nje goditje e forte per Valencian ne tentativen e saj per te shitur te dy lojtaret kete vere.

Shpresa e klubit spanjoll ishte qe pjesmarrja ne Boteror do te kishte rritur vleren e Nanit dhe te Cancelos dhe nese mos grumbullimi i lojtarit te Lazios pritej e njejta nuk mund te thuhet per interistin.

Nje zgjedhje e tille eshte veshtire e shpjegueshme me Valencian qe per Cancelon nuk deshiron te negocioj 35 milionet per te cilat eshte marre vesh me Interin ne veren e kaluar.

Por tani fakti qe mbrojtesi nuk eshte grumbulluar per ne Boteror i komplikon pretendimet ekonomike te klubit te Peter Lim.

Gjithesesi duhen pritur zhvillimet ne ditet e ardhshme, por kjo mund te ndikoje pozitivisht edhe tek zikalterit qe deshirojne ta blejne por kane problem cmimin (qe mund te ulet nga ky mos grumbullim).

Piero Ausilio po e vezhgon situaten me kujdes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.