Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Inter, edhe Vecino nje hap drejt largimit? Ja oferta e Napolit: “Interi po tenton me te gjitha menyrat te fuse…”

MERKATO – Inter, edhe Vecino nje hap drejt largimit? Ja oferta e Napolit: “Interi po tenton me te gjitha menyrat te fuse…”
Inter Club Staff

Ne diten e djeshme, Interi dhe Napoli, kane hedhur bazat dhe kontaktet e para per te diskutuar per nje te ardhme prane Vezuvit te Matias Vecino.

Lojtari i pelqen shume Gattusos per te perforcuar mesfushen e tij, dhe prandaj palet mund te gjejne shume shpejt nje marreveshje.

Sipas Corriere dello Sport, Vecino i ka thene po tashme Napolit, por dy klubet do duhet te diskutojne ende formulen dhe cmimin.

Kjo sepse uruguajani eshte ende shume larg rikthimit ne fushe – pritet te kthehet ne nentor – dhe prandaj nuk mund te jete gati qe tani nese marreveshja do te konkretizohej.”

“Vecino futet te lojtaret qe pelqehet shume nga Napoli dhe eshte ai nje nga pretendentet kryesore per tu bere pjese e mesfushes se Gattusos.”

“Problemi eshte se Vecino ka disa kohe qe nuk stervitet me grupin, por ai ka qene i demtuar dhe operacioni gjithesesi eshte bere me sukses.”

“Do i duhet pak kohe, por jo shume, sepse ne fillimin e nentorit ai do te ishte gati. Gattuso nderkohe deshiron nje “Garra Charrua” per mesfushen e tij dhe mendon se Vecino eshte perfekt.”

“Po shifrat? Ideja eshte se Napoli ofron 2 milione euro per huazimin dhe 16 per te drejten e blerjes ndersa Interi i kerkon Napolit 2 milione euro per huazimin, dhe vetem 14 per blerjen e tij, por celesi qendron ketu: Interi deshiron qe transferimi te behet ne huazim me detyrim blerje ne fund te sezonit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.