Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,636 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato – Inter, gjithcka e mbyllur per kroatin Karlo Butic!

Inter Club Staff

Jo vetem emrat e medhenj dhe jo vetem blerje per te tashmen. Interi mendon edhe per te ardhmen dhe sapo ka mbyllur transferimin e lojtarit Karlo Butic.

Butic eshte i datelindjes 1998 dhe ka kombesi kroate. Lojtari i ri vjen ne Itali nga NK Zadar, skuader qe luan ne kategorine e dyte Kroate. Kete gje e tregon Corriere dello Sport ne faqet e saj sot.

Lojtari kroat ka luajtur 28 ndeshje ne sezonin qe sapo lame pas dhe ka shenuar 6 gola. Ai eshte nje mesfushor me tipare sulmuese.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.