Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

282 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Inter hidhet ne sulm per lojtarin e PSG ne skadence kontrate

Merkato, Inter hidhet ne sulm per lojtarin e PSG ne skadence kontrate
Inter Club Staff

Interi ka filluar te jete shume e kujdesshme per sa i perket merkatos se sezonit te ardhshem prej javesh tashme.

Zikalterit deshirojne qe sezonin qe vjen te permiresojne skuadren ndjeshem dhe te mos kete me asnje alibi per te mos luftuar per objektiva me te medhenj.

Nderkohe qe po behen llogarite se sa para mund te shpenzohen, drejtusit zikalter po shohin edhe mundesite qe tregu i parametrave zero mund te ofroje.

Nje nga emrat me te lakuar per kete treg eshte edhe ai i Layvin Kurzawa, mbrojtes krahu i Paris Saint-Germain qe eshte ne skadence kontrate dhe qe ka terhequr jo pak vemendjen e Marottes.

Lojtari i krahut francez ka perfunduar edhe ne shenjestren e klubeve te tjera por Interi ne te kaluaren ka folur me agjenti ne tij per nje transferim te mundshem.

Sipas asaj qe tregon e perditshmja katalanase Sport, lojtari i krahu i pelqen jo pak Barcelones por mbi te jane edhe klube si Inter, Chelsea, Arsenal, Milan, Liverpool, Napoli dhe Juventus.

Por sipas Sport, skuadrat italiane me ne krye Interin jane ne avantazh per lojtarin dhe nuk eshte dicka e re qe Interi po kerkon lojtare krahu per sezonin e ardhshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.