Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

511 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato – Inter, largohet edhe Agoume? Ja oferta e fundit qe ka ardhur per te: “Interi po behet gati qe ta shese…”

Merkato – Inter, largohet edhe Agoume? Ja oferta e fundit qe ka ardhur per te: “Interi po behet gati qe ta shese…”
Inter Club Staff

Me sa duket ka te reja ne merkaton ne dalje edhe per sa i perket lojtareve te rinj qe sezonin e shkuar kane qene prezent ne skuadren e pare.

Behet fjale per Lucien Agoume, lojtarin e blere ne France veren e shkuar dhe qe tashme mund te largohet nga Interi.

Diten e sotme prezent ne zyrat e Interit ka qene agjenti i lojtarit, Djibril Niang, i cili e ka treguar dicka te tille edhe ne instagram.

Ne kete takim eshte folur per largimin e te riut francez ne nje skuader tjeter italiane, ku Interi po tenton ta coje per te fituar eksperience.

Ende nuk ka nje emer te skuadres ku ai prite te largohet, por tek Interi kerkesat per lojtarin nuk mungojne aspak.

Francezi shume i talentuar dhe i lindur ne vitin 2002, vitin e kaluar ne vere u perfshi nga Conte ne skuadren e pare dhe ka kaluar pothuajse nje sezon te tere duke u stervitur me skuadren e pare.

Ne kete moment, klubi me i interesuar per te eshte Crotone, e cila ofron gjithashtu edhe sigurine qe do te kete shume minuta per te.

Interi deshiron ta shese vetem pasi te kete pikerisht kete siguri: qe ai do te luaje shume minuta per tu rritur. Normalisht qe do te jete nje shitje ne huazim pa te drejte blerje sepse zikalterit nuk duan ta humbasin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.