Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 11, 2022

Scroll to top

Top

717 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Inter peshkon ne France: ne qershor takim per mesfushorin brazilian te…

Merkato, Inter peshkon ne France: ne qershor takim per mesfushorin brazilian te…
Bujar Berishaj

Inter kthen vemendjen tek Thiago Mendes.

Sipas portalit francez Le 10 Sport, klubi zikalter, pasi ka provuar ne menyre konkrete ne merkaton e dimrit tani do te provoj serish per mesfushorin brazilian.

Por kete here Interi, qe do te trokas ne dyert e Lille ne qershor, do te shpresoj qe te marr nje feedback tjeter nga klubi francez.

Sipas raportimeve ne France, klubi zikalter eshte favorit per lojtarin me te kaluar ne Sao Paolo, duke pare qe Olympique Marseille (qe kishte treguar interesim per te) nuk ka bere hapa konkret.

Thiago Mendes, 26 vjecar, luan tek Lille dhe deri tani ka shenuar 3 gola dhe ka asistuar 4 here duke i ndihmuar atyre te sigurojne mbijetesen ne kampionatin francez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.