Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato Inter – Pinamonti pelqehet shume ne Spanje! Interi do te tentoje ta shkembeje me…

Merkato Inter – Pinamonti pelqehet shume ne Spanje! Interi do te tentoje ta shkembeje me…
Inter Club Staff

Lojtari i ri zikalter ka nevoje per shume me shume hapsira dhe mund te largohet nga Milano ne fund te sezonit.

Ne La Liga ai pelqehet shume nga disa skuadra.

Jo me larg se dje erdhen disa zera nga Spanja qe e shikonin Roberto Soriano, mesfushorin e Villareal si nje objektiv real te Interit.

Nga disa lajme te fundit te sjella nga FCINTER1908.IT, ne tratative mund te futet kartoni i Andrea Pinamontit.

Sulmuesi zikalter pelqehet nga disa skuadra ne Spanje dhe agjenti i tij Tullio Tinti, po flet pikerisht  per kete me disa klube spanjolle.

Pinamonti pelqehet shume edhe nga dy klube te tjera pervec Villareal.

Ne ditet e kaluara Ausilio shpjegoi se bilanci do  te sistemohet duke shitur me keqardhje disa te rinj te skuadres zikalter.

Keto shitje po  ndodhen do te  ndodhin me klauzolen e riblerjes, qe nese Interi do te deshiroje ti marre ne  nje moment te dyte ne skuader, mund ti bleje ata me nje cmim te paravendosur ne momentin e shitjes.

I pari mund te jete pikerisht Andrea i vogel, qe ne janar u shit tek Sassuolo, por prefereoi nje qendrim tek Interi dhe e refuzoi kete destinacion duke qendruar ne Milano.

Djaloshi zikalter nuk ka pasur asnje rast per tu vene ne dukje qe prej fillimit te sezonit e keshtu mundesite qe ai te largohet jane teper te larta.

Ne ditet e ardhshme pritet nje takim paraprak Inter-Villareal per te hedhur bazat e ketij operacioni.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.