Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

812 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato – Inter po tenton nje goditje te dyfishte ne Argjentine: gati 35 milione euro nga Suning!

Merkato – Inter po tenton nje goditje te dyfishte ne Argjentine: gati 35 milione euro nga Suning!
Inter Club Staff

Nga Interi pelqehen shume dy talente te rinj te klubit argjentinas: Spalletti duket teper i tentuar nga Nandez ndersa per Maroni do te jete derby me Milanin.

Pas Colidos, Interi shikonme shume kujdes dy te rinj te tjere te Boca Juniors: Nahitan Nandez dhe Gonzalo Marioni.

Suning ka ndermend te investoje gjithmone e para kur behet fjale per te sjelle tek Interi dy lojtare te rinj dhe me prespektive.

Nje operacion i dyfishte mund te coje tek Boca Juniors 35 milione euro nga pronaret kinez.

NANDEZ – Regjisti Uruguajan ka treguar ne kombetare kunder Republikes Ceke qe eshte gati per te ardhur ne Europe. Spalletti ka mbetur i mahnitur nga cilesite e tij. Nandez tashme ne kombetare luan perkrah Tabares ne nje formacion 4-4-2 ne te majte te mesfushes kur ne qender ishin Vecino dhe Betancour, ndersa tek Boca Juniors luan si regjist dhe mesfushor qendre ne nje 4-3-3. Nje lojtar poli-pozicional pikerisht sic i pelqen Spallettit per me shume qe eshte vetem 22 vjec. Tekniku italian eshte njeriu i duhur kur behet fjale per te shnderruar talentet ne kampione duke i nderruar edhe rolet (rasti i fundit eshte Nainggolan). Boca per lojtarin kerkon 25 milione euro dhe Interi – pas udhetimit te fundit te Baccin, zevendesit te Ausilios – po vlereson se sa ja vlen ku operacion.

Image result for nahitan nandez boca

MARONI – Ne shtepine e Bocas pelqehet edhe Gonzalo Maroni, trekuartist i datelindjes 1999 me tre paraqitje ne skuadren e pare. Klubi argjentinas kerkon 10 milione euro por per te eshte shume i interesuar edhe Milani. Maroni – ndryshe nga Nandez – nuk ka akoma nje pashaporte komunitari. Edhe per kete motiv Ausilio po kerkon nje klub mik ku ta parkoje ne huazim ne Itali dhe te dhenat e para te cojne tek Sampdoria qe konsiderohet si destinacioni me i mire duke pare edhe mardheniet e mira ndermjet dy klubeve. Por eshte edhe opsioni Bologna qe do e priste me krahe hapur. Gjithesesi me pare do te kete nje derby ndaj Milanit, me pas do te shihen te tjerat.

Image result for gonzalo maroni boca

CUELLO – Ne Ameriken Latine Interi po monitoron edhe Tomas Cuello, sulmues krahu i Atletico Tucuma. Klubi zikalter ka bere goxha hapa para per kete tratative. Edhe per Cuello do te duhet mbeshtetja e nje klubi mik sepse as ai nuk ka pashaporte komunitare. Ne kete rast mund te jete Parma ajo qe mund te hape dyert.

Image result for cuello tucuman

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.