Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,043 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato Inter, zbritje per Cancelon? Valencia ka nje kerkese!

Merkato Inter, zbritje per Cancelon? Valencia ka nje kerkese!
Bujar Berishaj

Inter dhe Valencia jane duke punuar per blerjet e kartoneve te Joao Cancelo dhe Geoffrey Kondogbia.

Inter dhe Valencia po negociojne vazhdimisht per blerjen e Cancelo, respektivisht Kondogbia. Megjithate zikalterit duan nje zbritje nga 38 milionet per blerjen e mbrojtesit portugez.

Pikerisht per kete, ne keto dite, jane duke u shpeshtuar kontraktet mes dy klubeve dhe nga Spanja bejne te ditur se rreth kesaj ceshtje Valencia ka nje kerkese nga Interi.

Per te pasur nje zbritje te Cancelo, Valencia deshiron te kete 100% te fitimit ne rast shitje te kartonit te Geoffrey Kondogbia, kjo sepse Interi ka nje perqindje prej 25% nga nje shitje e ardhshme.

Ne cdo rast, spanjollet i kane komunikuar Interit synimin per te blere francezin, qe do te jete blerja e pare e Valencias per sezonin 2018/19. Tani pritet pergjigjja e Interit, qe nga ana e vet permes Ausilios ka manifestuar deshiren per te blere Joao Cancelon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.