Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

261 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, Interi ka marre nje vendim per Godin: ne menyre te menjehershme po tentohet qe te gjehet nje bleres potencial!

Merkato, Interi ka marre nje vendim per Godin: ne menyre te menjehershme po tentohet qe te gjehet nje bleres potencial!
Inter Club Staff

Nje sezon i komplikuar. Nje modul dhe menyre loje qe nuk kane bere qe lojtari te trregoje karakteristikat e tij.

Keshtu, ne kete moment eshte shume i mundshem largimi. Martesa e Interit me Diego Godin nuk ka qene ne fakt nje martese e lumtur.

Lojtari nga nje lider tek Atletico Madrid me Simeonen erdhi ne Milano dhe nuk u ingranua kurre me Antonio Conten e sot e gjen veten pas Bastonit ne hirarkine e skuadres.

Per kete ka shkruar Fabrizio Romano tek Calciomercato.com, i cili ka thene “eshte aktivizuar ne menyre serioze per lojtarin klubi i Lyon qe ka tentuar nje kanal komunikimi me agjentet e lojtarit: Godin i pelqen shume, shihet si lojtari ideal per te perforcuar mbrojtjen.”

“Godin ka pasur edhe nje dialog me Atletico Madrid, por deri me tani per nje rikthim nuk eshte bere asgje. Interi eshte gati ta shese. Madje vendimi i Interit eshte qe ne menyre te menjehershme te gjejne nje bleres potencial per te.”

Arsyeja? Interi do te kursente nje mal me para: me shume se 5 milione euro ne vit per dy sezone plus bonuse.

Ne total rreth 20 milione euro te kursyera qe do te investoheshin totalisht ne merkato.

“Por Lyon nuk i propozon dot lojtarit nje kontrate te tille dhe nga ketu lind pengesa kryesore. Godin duhet te marre nje vendim te fundit: te largohet dhe te ule rrogen ose te qendroje tek Interi per te luftuar ne 2020/21?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.