Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,319 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato – Ishte pothuajse nje lojtar i Interit, po Fassone vendosi mos ta bleje: Tani e do gjysma e Europes!

Merkato – Ishte pothuajse nje lojtar i Interit, po Fassone vendosi mos ta bleje: Tani e do gjysma e Europes!
Inter Club Staff

Ai ka qene shume afer Interit, por me pas, Marco Fassone nuk e ndjeu ta conte kete goditje deri ne fund dhe nuk e mori me parameter zero nga Schalcke 04 sepse nuk donte te paguane agjentin e lojtarit.

Po flasim per gjermanin Thilo Kehrer, i cili sipas asaj qe shkruan edicioni i perditshem i Corriere dello Sport, eshte bere nje nga mbrojtesit e qendres me te kerkuar ne Europe, aq shume sa Barcelona, Juventusi dhe Real Madrid po e ndjekin me shume kujdes situaten e tij dhe po tentojne ta transferojne ne skuadren e tyre.”

Ja cfare shkruan Corriere dello Sport:

Related image

“Pas Caldares, i cili eshte gati te transferohet tek Juventusi, dhe pas hollandezit De Ligt qe po vezhdohet shume nga afer, ja tek del ne pah emri i Thilo Kehrer, njezet vjecari qe ka shkelqyer me Schalken.”

“Ai nuk eshte nje emer i panjohur per futbollin italian, sepse Interi ka qene shume afer tij. Kehrer eshte nje mbrojtes qendre qe mund te luaje fare mire edhe si mbrojtes krahu, ne te majte ose ne te djathte, ne varesi te nevojes se skuadres.”

‘Kjo e ben ate shume te vlefshem per nje skuader. Por pas tij, eshte edhe Barcelona dhe Real Madrid.”

“Schalke e bleu gjashte vite me pare nga Shtugard duke besuar shume tek ai dhe ai tashme ka koleksionuar me bluzen e tyre 33 ndeshje dhe 3 gola.”

“Tek klubi zikalter me siguri jane penduar qe nuk e moren me parameter zero, edhe pse ky ka qene nje vendim i Marco Fassones, i larguar tashme nga Interi dhe drejtues tek Milani…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags