Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

707 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Ja dy idete qe ka interi per te zevendesuar Miranden: dy jane emrat kryesore

MERKATO – Ja dy idete qe ka interi per te zevendesuar Miranden: dy jane emrat kryesore
Ardis
  • On 27/11/2018, 21:17

Inter-i po mendon per te ardhmen dhe si mund te perforcoje mbrojtjen ne rastin se Miranda ne veren e ardhshme do te largohet nga zikaltrit.

Drejtori sportiv Piero Ausilio ndjek me vemendje te madhe Andersen te Sampdoria-s dhe Mancini-n e Atalantas, dy lojtare me perspektive, por edhe lojtaret me parametra zero, Vertonghen dhe Mangala qe ne qershor do ti skadoje kontrata.

Sipas Tuttosport lojtari i Manchester City eshte “ne listen e Ausilio-s qe nga 2014, kur u vu ne dukje tek Porto, me pas milionat e Man. City-t fshijne cdo tratative.

Lojtari ne Angli ka vuajtur te pershtatet, ne sezonin 2016-17 (Valencia) dhe ne sezonin 2017-18 (Everton) ka qene ne huazim”.

“Kete vit ka qendruar tek Manchester City per shkak te nje demtimi ne gju te pesuar marsin e kaluar qe po e mban larg fushave.

Por, perse eshte rikthyer serish ne listen e Ausilio-s, i cili e ka kerkuar ne veren e 2017?”.

Shume e thjesht, eshte lojtar me kontrate ne skadence me klubin aktual dhe per momentin ne moshen 27 vjec, eshte nje profil qe ngjall interes”.

“Duke qendruar serish ne repartin e mbrojtjes, po ju kujtojme lojtarin turk te vitlindjes 2000, Ozan Kabak te Galatasaray:

Ausilio kerkon ta transferoje ne Itali qe ne janar dhe per kete po kerkon nje klub ‘mik’ ne Serie A me te cilin mund te arrije te kryeje operacionin, duke pare se Interi nuk mund te teseroje ekstrakomunitare”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.