Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 14, 2020

Scroll to top

Top

1,061 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Ja emrat e tre lojtareve qe po ndjek Interi me kujdes per te zevendesuar Perisic

MERKATO – Ja emrat e tre lojtareve qe po ndjek Interi me kujdes per te zevendesuar Perisic
Inter Club Staff

Ne pritje te zhbllokohet situata e lidhur me Edin Dzeko, duket se kane ndryshuar prioritetet ne shtepine Inter. 

Nese mesfushori per momentin eshte nje opsion ne sfond, tani zikalterit po kerkojne nje perforcim te rendesishem ne krahun e majte.

Pasi Perisic eshte shitur tek Bayern Munich dhe Dalbert nuk eshte se bind shume edhe pse ka bere paraqitje te mira ne kete faze pergatitore. Por qe te shitet ai, duhet te vije te pakten nje oferte 15 milione euro sepse ai peshon ne bilanc 14,7 milione euro.

Eshte perfolur se mund te perfundoje tek Fiorentina dhe ne kembim te vije nje lojtar qe ka dale nga akademia e Interit si Biraghi por deri me tani nuk eshte bere asgje.

Sipas Tuttosport, ne tavolinen e Marottes, Ausilios dhe Baccin jane tre emra shume te rendesishem qe mund te vijne tek Interi qe kete merkato.

I pari eshte ai i Layvin Kurzwa, 26 vjecari i krahut te majte qe luan tek PSG dhe qe eshte ne shitje aktualisht nga skuadra pariziene.

Por nuk duhet harruar as nje emer tjeter shume i rendesishem qe ndiqet me kujdes si Filip Kostic, 26 vjecari serb i Eintracht Frankfurt.

Nderkohe, emri i fundit vjen nga Serie A dhe luan me Atalanten: ai quhet Robin Gosens dhe eshte ndjekur ne shume ndeshje sezonin e kaluar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.