Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Ja emrat qe deshiron te bleje Conte: 2 jane te sigurt, 3 jane ne dyshim! “Te ben cudi se…”

MERKATO – Ja emrat qe deshiron te bleje Conte: 2 jane te sigurt, 3 jane ne dyshim! “Te ben cudi se…”
Inter Club Staff

Tek Interi ne kete moment ka shume lojtare. E keshtu, plano eshte te behen shitjet dhe pastaj Ausilio me Marotten te rikthehen te merkato hyrese.

Blerje te reja do te kete, eshte e sigurt. Por gjithcka duhet bere sipas radhes. Te njejten gje po ben edhe vete Barcelona apo PSG.

Por cfare blerjesh deshiron te beje Interi perpara dates 5 tetor, date kur mbyllet edhe merkato e futbollisteve?

“Pertej Vidal dhe Darmian, qe quhen tashme blerje te sigurta, zikalterit perkojne edhe 3 emra te gjere ne merkato.”

“I pari eshte nje lojtar i krahut te majte, ku sot per sot i avantazhuari eshte Marcos Alonso (ne avantazh ndaj Emerson Palmieri.”

“Nderkohe, me pas, nje sulmues i katert, me emrin e Oliver Giroud qe eshte rikthyer ne orbiten e Interit.”

“I fundit por jo nga rendesia, eshte N’Golo Kante, por ky eshte shume i veshtire per tu arritur.”

“Me shume nje enderr se sa dicka qe mund te arrihet ne realitet. Por kush tha qe endrrat nuk dalin?”

“Por te ben cudi fakti se edhe ne kete veshtiresi ekonomike te futbollit europian, nje emer si Kante vazhdon te afrohet me Interin sipas thashethemeve te shumta…”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.