Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

601 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Ja tre emrat e talenteve qe po ndiqen me kujdes nga Interi dhe nga Ausilio

MERKATO – Ja tre emrat e talenteve qe po ndiqen me kujdes nga Interi dhe nga Ausilio
Ardis
  • On 03/12/2018, 19:41

Presingu i Inter-it mbi Ozan Kabak behet akoma me intensive nga ora ne ore: sipas asaj qe raporton Tuttosport, dje, ne Stamboll, per te pare ndeshjen Besiktas – Galatasaray, ishte prezent edhe njeriu i besuar i Piero Ausilio-s.

Drejtori sportiv po kerkon nje klub me te cilin te realizoje operacionin, duke qene se zikaltrit nuk kane vend bosh per ekstrakomunitare. Objektivi eshte qe ti paraprihet konkurrences se Manchester City-t dhe Atletico Madrid mbi qendermbrojtesin qe eshte vetem 18 vjec dhe tashme eshte nje titullar i palevizshem per Galatasaray-in. Ja dhe disa te dhene per futbollistin ne fjale:

Ditelindja: 25 Mars 2000
Vendlindja: Ankara
Mosha: 18 vjec
Gjatesia: 1.85 m
Kombesia: Turke
Pozicioni: Mbrojtes, Qendermbrojtes
Klubi aktual: Galatasaray
Fillimi kontrates: 1 qershor 2018
Mbarimi kontrates: 30 qershor 2020

Nje tjeter talent nen vezhgim eshte Edgar Elizalde mbrojtesi i majte i Pescara-s qe klubi milanez kerkon qe ta bllokoje ashtu sic beri me Caprarin.

Ditelindja: 27 Shkurt 2000
Vendlindja: Casupa
Mosha: 18 vjec
Gjatesia: 1.83 m
Kombesia: Uruguaj | Spanje
Pozicioni: Mbrojtes, Mbrojtes i majte
Klubi aktual: Delfino Pescara 1936
Fillimi kontrates: 25 korrik 2017
Mbarimi kontrates: 30 qershor 2022

Por nuk mbaron ketu: dje ishte prezent nje scout zikalter edhe ne Brescia per te monitoruar Sandro Tonali.

Ditelindja: 8 Maj 2000
Vendlindja: Lodi
Mosha: 18 vjec
Gjatesia: 1.73 m
Kombesia: Itali
Pozicioni: Mesfushor | Mesfushor difensiv
Klubi aktual: Brescia Calcio
Fillimi kontrates: 25 korrik 2017 janar 2018
Mbarimi kontrates: 30 qershor 2021

Dhe nderkohe ka filluar misioni i zakonshem eksplorues i Dario Baccin, krahu i djathte i Ausilios, ne Ameriken Latine.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.