Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 19, 2019

Scroll to top

Top

995 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Joao Mario perfundon ne Turqi? Mund te largohet pa huazim, ja oferta e fundit per te nga Galatasary

MERKATO – Joao Mario perfundon ne Turqi? Mund te largohet pa huazim, ja oferta e fundit per te nga Galatasary
Inter Club Staff

Ai eshte ne listen e shitjeve te Interit prej me shume se 2 vitesh, por deri me tani largimi i tij nga klubi ka qene dicka e pasuksesshme per drejtuesit e Interit. 

Ai i pelqen shume skuadrave europiane, por kur vjen puna te behet nje oferte e rendesishme per te, ato terhiqen dhe ne zyrat e klubit ne Milano nuk ka ardhur asnje oferte zyrtare.

Por duket se kohet e fundit dicka ka ndryshuar sepse Joao Mario edhe pse stervitet me skaudren, nuk ka asnje te ardhme ne klub sepse Antonio Conte nuk e konsideron as ate si nje lojtar te vlefshem per projektin teknik te skuadres.

Kete gje e ka treguar me se miri edhe mos grumbullimi i tij per ndeshjen ne Valencia qe mund te tregoje se lojtari duhet te jete ne ndonje tratative.

Kete gje e ka shkruar edhe Gazzetta dello Sport sot e cila ka shkruar per situaten e tij duke zbuluar edhe klubin qe e kerkon dhe oferten perkatese: “Joao Mario po negocion per nje kalim ne Turqi tek Galatasaray. Eshte e mundur qe mesfushori te transferohet atje por jo ne huazim por ne nje transferim perfundimtar.”

“Lajmin fillimisht e ka thene gazetarja Claudia Garcia, sipas te ciles ish-lojtari i Sporting Lisbona mund te transferohet ne Turqi duke ndihmuar Interin jo pak nga ana e buxhetit. Oferta mendohet se mund te jete diku tek 15-20 milione eurot. Interi e ka ne shitje por nuk dihet ende nese oferta do te pranohet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.