Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

791 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Juventusi prej javesh eshte hedhur ne sulm per Skriniar por nga Interi dhe nga lojtari kane marre nje pergjigje super negative

MERKATO – Juventusi prej javesh eshte hedhur ne sulm per Skriniar por nga Interi dhe nga lojtari kane marre nje pergjigje super negative
Inter Club Staff

Jemi ende ne muajin Mars por lajmet e merkatos nuk mungojne ne asnje moment te sezonit. 

Sipas asaj qe shkruhet nga mediat italiane dje edhe sot, Juventusi po kerkon perforcime ne mbrojtje dhe emrat qe po qarkullojne jane te shumta.

Por sipas nje lajmi te Calciomercato.com, ata jane ne kerkim edhe te nje mbrojtesi te skuadres zikalter.

“Sipas burimeve nga Torino, Paratici ka shume pista per zevendesuesit e Bonuccit dhe Chielinit, por nje piste qe ai do te pelqente me shume nga te tjerat eshte ajo e Milan Skriniar.”

“Me sa duket, vete drejtuesi bardhezi ka bere nje tentative duke kontaktuar agjentin e lojtarit qe eshte i lidhur me Interin deri ne vitin 2022.”

“Ish-lojtari i Sampdorias eshte shume afer rinovimit te kontrates me Interin dhe ja ka bere me dije drejtuesve te Juventusit nepermjet agjentit te tij se kjo piste nuk eshte absolutisht e mundshme dhe nuk deshiron te largohet nga Interi e sidomos tek Juventusi.”

“Por ne mes nuk eshte vetem deshira e lojtarit. Eshte edhe Interi qe tek Juventusi nuk do e shiste kurre nje si Milan Skriniar.”

“Nder te tjera, Interi eshte shume afer mbylljes se tratatives per zgjatjen e kontrates se mbrojtesit sllovak dhe ka qene vete Skriniar ai qe ka pasur deshiren me te madhe per te qendruar dhe per te rinovuar.”

“Keshtu, Paratici duhet te shikoje diku tjeter: muri zikalter nuk eshte ne shitje por mbi te gjitha, nga Interi nuk do te levize kurre drejt Juventusit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.