Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

482 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato – Lunin eshte shume afer: Ja sa do te paguaje Interi per sherbimet e portierit. Bologna…

Merkato – Lunin eshte shume afer: Ja sa do te paguaje Interi per sherbimet e portierit. Bologna…
Inter Club Staff

Portieri i ri ukrainas cdo dite qe kalon po afrohet akoma me shume me Interin.

Kishim me te vertete kohe qe nuk shikonim nje Inter kaq aktiv ne merkato dy muaj perpara se ajo te hapet.

Pasi eshte siguruar De Vrij, Asamoah dhe Lautaro Martinez, tashme radhen e ka portieri i ri nga Ukraina.

Kete gje e ka shkruar sot La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

Ja cfare shkruan gazeta italiane:

“Interi po nxiton dhe eshte shume afer blerjes se Andriy Lunin.”

“Zikalterit po shtyjne shume per te mbyllur kete tratative per portierin e ri ukrainas dhe do te kete nje marreveshje me Bolognen, ku projekti parashikon qe ai te luaje ne Emilia per nje ose dy sezone si titullar perpara se te “ngrihet ne detyre” e te transferohet ne San Siro.

“Interi ka arritur nje marreveshje maksimale si me Zorya Luhansk por edhe me djaloshin: do i kushtoje 6 milione euro.”

“Pikerisht ka qene klubi ukrainas ai qe i ka bere zikalterit te vene kemben ne gaz per te mbyllur kete marreveshje.”

“Ata i kane bere te qarte Interit se nese e duan lojtarin duhet ta mbyllin kete marreveshje brenda pak ditesh ndryshe do te presin oferta te tjera.”

“Per hir te vertetes, keto oferta nuk kane munguar. Mbi lojtarin e datlindjes 1999 kane qene gati te nderhyjne edhe Juventus, Napoli dhe disa klube angleze, nder te tjera, Arsenal.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.