Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

1,206 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Marotta ka ne duar nje emer te nxehte: mund te jete goditja e radhes me parameter 0

MERKATO – Marotta ka ne duar nje emer te nxehte: mund te jete goditja e radhes me parameter 0
Inter Club Staff

Interi po ecen perpara nepermjet punes. Zikalterit, ashtu si ka bere per Stefan De Vrij apo Diego Godin, po vleresojne emra per merkaton e janarit por edhe emra per qershorin qe mund te vijne me parameter zero. 

Te mos harrojme se parametrat zero jane nje nga pikat e forta te Beppe Marottes.

Ne janar, mesfusha e Interit pritet te perforcohet ndjeshem me nje goditje cilesore por syte e zikalterve jane edhe nga merkato e qershorit.

“Nje njohje e vjeter e Contes eshte Matic, lojtar qe e ka stervitur tek Chelsea dhe qe ne kete moment eshte shume prane largimit nga Manchester United.”

“Serbi eshte i datelindjes 1988 si Rakitic, por kontrata e tij skadon ne 2020 dhe prandaj kosto e tij do te ishte shume me e ulet.”

“Nese nuk do te zhvillohet nje tratative per te ne janar, kujdes sepse mund te kete nje goditje me parameter zero ne qershor”, shkuan Corriere dello Sport.

Matic keshtu eshte ne skadence kontrate edhe pse Manchester United ka ne dore, po ashtu si per gjithe lojtaret e saj ne skuader, nje opsion per ta zgjatur kontraten e tij me nje vit.

Por Marotta ka nje bllok ne duar me emrin e Matic ne krye te listes dhe ai eshte me te vertete nje emer i nxehte per sa i perket qershorit dhe goditjeve me parameter zero.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.