Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

263 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato: Mazzarri ka folur dje. Goditjet e mundshme…

Merkato: Mazzarri ka folur dje. Goditjet e mundshme…
Xhorxh Gellci

Me rastin e dites te pare te kaluar ne Milano, ne kontakt te ngushte me Branca dhe Ausilio, Mazzarri ka folur patjeter edhe per merkaton. Sipas Gazzetta dello Sport, ish tekniku i Napolit ka shtyre cdo vleresim per lojtaret e tanishem per periudhen e pregatitjes verore ne Pinzolo. Asnje perjashtim deri tani per ata qe kane ofruar me pak se cmendohej kete vit qe u mbyll. Ne lidhje me Mazzarrin dhe vleresimin e tij per keta lojtare, do te flase fusha.

Per hyrjet e reja, emrat jane gjithmone te njejte: nga Zunige tek Isla dhe Basta deri tek Fernando i Portos (i kerkuar edhe nga PSG), Nainggolan, Wanyama(Celtic) dhe Behrami duke kaluar ne nje sulmues hstese: Branca ka konfirmuar qe Belfodil eshte shume i ndjekur por kujdes edhe per idene Gilardino ose per nje Mister X. Ndoshta goditja ne merkato do te varet nga hyrja e aksionereve te rinj…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.