Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Nga Karamoh tek Benassi: ja te gjithe emrat e talenteve qe po ndiqen nga Suning

MERKATO – Nga Karamoh tek Benassi: ja te gjithe emrat e talenteve qe po ndiqen nga Suning
Inter Club Staff

Interi po mendon per sot por po punon per te ardhmen. 

Dhe ne te ardhmen Suning deshiron qe Interi te jete protagonist edhe me lojtare te dale nga akademia e saj dhe per kete motiv po monitorohen nga afer shume talente te dale nga Primavera zikalter por qe jane shitur ne vitet e kaluara.

Lista eshte shume e gjate dhe pozicionet e lojes jane te ndryshem, por te gjithe ata po ndiqen me kujdes nga vezhguesit zikalter.

Kjo eshte lista e plote: 

“I pari eshte portieri i Genoas, Radu, i cili ne Liguria eshte transferuar me shitje por edhe me te drejten e riblerjes nga ana e Interit. Ai ka ardhur ne 2013 tek Interi dhe ka bere pjese tek ekipet e moshave me radhe dhe mund te rikthehet ne baze qe sezonin e ardhshem duke pare se Padelli eshte ne skadence kontrate si portier i dyte.”

“Interi do te kishte deshire qe te rriste akoma me shume lojtarin rumun ne Genova por nese do te jete nevoja per nje njeri te 12 per te zevendesuar Genovan, ai eshte nje emer shume i rendesishem.”

“Nje tjeter emer qe po monitorohet eshte Federico Dimarco i Parmes qe Interit i shenoi nje super gol kete sezon ne San Siro.”

Xian Emmers gjithashtu eshte huzuar ne Serie B dhe deri me tani po luan shume mire. Talenti i tij eshte i njohur mire nga drejtuesit zikalter dhe prandaj ai eshte huazuar e nuk eshte shitur ndryshe nga shoket e tij.”

“Pastaj eshte edhe Pinamonti qe do te jete perballe Interit pikerisht te shtunen me Frosinonen ku ka shenuar nje super gol vetem pak dite me pare.”

“Interi ndjek gjithashtu edhe Daniel Bessa (tek Genoa tani) qe ka qene pjese e Interit Primavera kampione te Europes. Braziliani eshte rritur ndjeshem pas problemeve fizike qe nuk e lejuan te shperthente ne moshen 20 vjecare.”

“Nderkohe, Benassi eshte nje emer qe nga Ausilio me shoke ndiqet nga shume afer dhe me kujdes sepse eshte nje nga lojtaret e Primaveres qe ka arritur nje nivel shume te larte maturimi dhe luan shume mire me Fiorentinen kete sezon.”

“Por problemi me Benassin eshte se qe tani vlen diku tek 20 milione euro dhe luan ne nje skuader ku eshte shume e veshtire te negociohet.”

“Nderkohe edhe Bastoni shihet me mjaft interes dhe ky i fundit pritet qe te rikthehet ne baze me te gjitha gjasat nga sezoni i ardhshem ku mbase numerikisht do te jete ne vend te Ranocchias ose Mirandes.”

“I fundit eshte Karamoh por nuk eshte ai me pak i rendesishmi.”

“Francezi eshte nje nga lojtaret e huazuar qe po shkelqen me shume dhe qe e ka te sigurt nje rikthim te tijin ne Milano.”

“Kjo gje nuk do te ndodhte vetem ne rast te ndonje super oferte ne drejtim te tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.