Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,067 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, objektivi eshte te gjendet nje Salah. Mes enderrave dhe realitetit: ja te gjithe emrat

Merkato, objektivi eshte te gjendet nje Salah. Mes enderrave dhe realitetit: ja te gjithe emrat
Bujar Berishaj

Te gjendet nje tjeter Salah per Spallettin ne merkato.

Ky eshte objektivi i madh i veres zikalter, me Piero Ausilio te cilit i eshte dhe nje nje mision: nje lojtar majtak qe niset nga e djathta dhe qe eshte ne gjendje te garantoj gola, pervec se te kete nje eksperience nderkombetare.

Kete thote gazeta torineze Tuttosport qe jep gjithashtu edhe disa emra.

“Enderrat jane tre por per motive te ndryshme mund te mbesin te tilla. I preferuari eshte Riyad Mahrez, dhe pas lojtarit eshte edhe Manchester City qe ne janar ishte refuzuar nga Leicester City. Shuma qe mund te kerkojne anglezet eshte rreth 70 milione euro (Romes iu kerkuan 45 ne vere), kjo pas shitjes se Coutinhos te Barcelona qe ka cmendur merkaton angleze”, shkruan Tuttosport.

“Pak per t’u bere edhe rreth Angel Di Maria qe veren e kaluar ishte objektiv i Ausilios. Paris Saint-Germain ka nevoje te shes brenda 30 qershorit per shkak te FPF dhe pikerisht ne kete kohe Interi me shume se te blej duhet te mendoj per plusvalenca”, thekson gazeta.

“Enderra e fundit – shkruan Tuttosport – eshte Florian Thauvin, por deklaratat e fundit te presidentit te Marseille se lojtari nuk do te largohet as per 80 milione euro nuk te japin shume hapesire per te menduar rreth nje transferimi eventual te tij”.

Deri ketu enderrat, ndersa duke u kthyer ne realitet gazeta e Torinos jep profile tjera me te mundshme per t’u realizuar.

Behet fjale per Marlos te Shakhtar Donetsk dhe Simone Verdi te Bolognas. Asgje per t’u bere per Josip Ilicic. Nderkohe nga Interi pritet te largohen Eder dhe Karamoh si huazim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.