Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato, rinovime dhe lista Champions: ky eshte projekti i Spallettit i diskutuar dje me drejtuesit!

Merkato, rinovime dhe lista Champions: ky eshte projekti i Spallettit i diskutuar dje me drejtuesit!
Inter Club Staff

Rinovimi tashme duket vetem ceshtje minutash. Sot ne oren 16:00 ai do te dale perpara mediave. 

Por duket se kane mbetur per tu diskutuar vetem disa detaje te vogla dhe Luciano Spalletti dhe Interi do te vazhdojne bashke edhe ne sezonin e ardhshem e mbase edhe me larg se kaq.

Ne takimin e gjate dhe te madh qe ndodhi dje ne seline e klubit ndermjet teknikut dhe te gjithe drejtuesit, eshte folur ne 360 grade.

Ja cfare shkruan Corriere dello Sport ne faqet e saj sot:

“Nga merkato ne dalje deri tek merkato ne hyrje, rinovimet e Icardit, Mirandes dhe Candreves, ceshtjet Cancelo dhe Rafinha (i pari do te largohet, per te dytin do te behet cfare eshte e mundur), per listen Champions (e komplikuar duke pare se ka eshte subjekt i kufizimeve edhe kesaj radhe) si dhe programimi i fazes se pergatitjeve verore qe do te nisin te henen e 9 korrikut”.

Objektivi fillestar eshte qe ne sezonin e ardhshem te afrohet Interi me Juventusin dhe Napolin ku ne sezonin aktual e mbylli 23 pike dhe 19 pike larg respektivisht.

Nuk eshte e thjeshte, por do te behet e pamundura:

“Ja perse Spalletti kerkon qe klubi te mos i rrise shume pritshmerite nese nuk do te bejne gjerat e duhura ne merkato.”

“Ne kete aspekt, do te duhet force ne merkato dhe sakrifice nga drejtuesit. Javen e ardhshme Spalletti do te niset per pushime, por do te kete tere kohes telefonin e ndezur, ne pritje te lajmeve nga drejtori sportiv Ausilio.”

“Jane disa mesfushore qe pelqehen shume nga Interi dhe do te kerkohet qe te blihen: Kovacic, Barella, Tousart, William Carvalho, Praet dhe te mos harrojme Torreira ne rast se Spalletti mendon te nderroje modul.”

“Por do te duhet edhe nje sulmes krahu me Politanon qe pelqehet shume dhe Verdin gjithashtu. Skriniar do te qendroje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.